Články

Na této stránce můžete nalézt články na aktuální témata spojená nejen s databankou RAALTRANS.

25 let firmy RAALTRANS

5.6.2018 | Společnost RAALTRANS, přední evropský poskytovatel informací o přepravách a volných vozech, oslavil 25 let existence. Za těchto 25 let se kompletně změnil svět logistiky, z telefonních budek pro meziměstské volání jsme se přes pevné linky přesunuli k mobilním telefonům, které jsme v řadě případů neoddělitelně implementovali do svých životů. Vznikl internet a vše se dostalo do rychlých obrátek dnešní doby. Tomu se postupně přizpůsobovala i databanka RAALTRANS, původní faxové přenosy dat nahradila vlastní síť BBS modemů a následně síť internet. Za tuto dobu jsme vybudovali silné zázemí a opíráme se o 10 500 českých a slovenských dopravních, spedičních a výrobních společností, které každý den do databanky zadají více než 200 000 nabídek nákladů a vozidel v rámci evropského regionu. Důkazem toho, že tento model skvěle funguje a zúčastněným firmám pomáhá, je i to, že ho převzaly a nabízejí mnohé domácí a evropské společnosti. Pouze jedna se však může pochlubit tím, že byla první a má se správou a využíváním databanky největší zkušenosti.

Co tvoří nosné kameny a na čem je založena filozofie firmy RAALTRANS.

 

Celý článek...


Dispečérské minimum

1.6.2018 | Uzavírání přepravních smluv v nákladní silniční dopravě je ve firmách často v kompetenci jednotlivých dispečerů a disponentů přepravy. Tento pracovník by měl být neustále veden k obezřetnosti a měla by být kontinuálně zvyšována jeho kvalifikace jak v oboru právním (úmluva CMR, občanský zákoník,…) tak v oboru dopravním.

Celý článek...


Čas jako rizikový faktor při realizaci přepravy

1.6.2018

Práce dispečera je náročná a pracovník je velice často pod časovým tlakem, je na něj vyvíjen nátlak ze strany nadřízených a zadavatele na zajištění dopravního prostředku. Neměl by ale zapomínat na svou hlavní povinnost a tou je jednání v zájmu zboží, tudíž důsledný výběr a ověření dopravce.

 

Celý článek...