Články

Na této stránce můžete nalézt články na aktuální témata spojená nejen s databankou RAALTRANS.

25 let firmy RAALTRANS

5.6.2018 | Společnost RAALTRANS, přední evropský poskytovatel informací o přepravách a volných vozech, oslavil 25 let existence. Za těchto 25 let se kompletně změnil svět logistiky, z telefonních budek pro meziměstské volání jsme se přes pevné linky přesunuli k mobilním telefonům, které jsme v řadě případů neoddělitelně implementovali do svých životů. Vznikl internet a vše se dostalo do rychlých obrátek dnešní doby. Tomu se postupně přizpůsobovala i databanka RAALTRANS, původní faxové přenosy dat nahradila vlastní síť BBS modemů a následně síť internet. Za tuto dobu jsme vybudovali silné zázemí a opíráme se o 10 500 českých a slovenských dopravních, spedičních a výrobních společností, které každý den do databanky zadají více než 200 000 nabídek nákladů a vozidel v rámci evropského regionu. Důkazem toho, že tento model skvěle funguje a zúčastněným firmám pomáhá, je i to, že ho převzaly a nabízejí mnohé domácí a evropské společnosti. Pouze jedna se však může pochlubit tím, že byla první a má se správou a využíváním databanky největší zkušenosti.

Co tvoří nosné kameny a na čem je založena filozofie firmy RAALTRANS.

 1. Není rozdíl mezi uživatelem databanky
 • Všichni uživatelé bez ohledu na svou činnost využívají jednotný program RAALTRANS Editor, který slouží pro správu vlastních nabídek a vyhledávání v nabídkách ostatních uživatelů
 1. Všichni mají informaci k dispozici ve stejný okamžik
 • Centrála RAALTRANS zpracovává nové nabídky a poskytuje je všem uživatelům ve stejný okamžik. Nikdo není zvýhodněn.
 1. Žádné provize, ale jednotný měsíční paušální poplatek
 • Každý uživatel platí stejně bez ohledu na četnost využití databanky. Žádná procenta z nasmlouvaných obchodů, žádné další závazky, pouze paušální platba.
 1. Bezpečnost nákladu jako téma současnosti
 • Databanka RAALTRANS aktivně působí v rámci boje proti tzv. fantómovým dopravcům, spolupracuje s policejními útvary i soukromými subjekty na potírání této trestné činnosti. Své uživatele informuje o hrozícím nebezpečí.
 1. Etický kodex a jeho dodržování
 • Každá platforma, každé sdružení firem s určitým zájmem by mělo dodržovat pevně daná nepřekročitelná pravidla. Ty jsme shrnuli do Etického kodexu chování, který je součástí smlouvy s databankou RAALTRANS.
 1. Bezplatná školení a osvěta uživatelů
 • Každý rok organizujeme více než 60 školení v různých městech české a slovenské republiky. Jedná se o představení databanky novým uživatelům a zájemcům o naše služby, představení novinek v našich programech pro stávající zákazníky a v posledních letech velice populární celodenní akce s externími lektory věnující se odborným tématům (Úmluva CMR, „Silniční balíček EU“, Pojištění odpovědnosti dopravce, Uložení a ukotvení nákladu na vozidle atd.) Veškerá tato školení poskytujeme uživatelům bezplatně a jsme rádi, že můžeme zvyšovat odbornou úroveň v oblasti našeho podnikání.
 1. Neutralita databanky
 • Databanka RAALTRANS zprostředkovává informace mezi uživateli. „Seznámí“ majitele nákladu s provozovatelem nákladního vozidla. Uzavření přepravní smlouvy, její podmínky včetně ceny jsou již realizovány mimo naší společnost a jsou ryze individuální.
 • Společnost RAALTRANS neprovozuje žádné spediční aktivity a neprovozuje ani silniční nákladní dopravu.
 1. Jasná služba za jasných podmínek
 • Jedinou činností společnosti je poskytovat svým zákazníkům informace o nákladech a volných vozech. Děláme to, co umíme a nehledáme další aktivity, které bychom na poskytovanou službu nabalovali.
 1. Zákazník je pro nás ve středu zájmu
 • Svým zákazníkům nasloucháme a vyvíjíme software na základě jejich požadavků. Telefonní linky naší uživatelské a technické podpory zodpoví všechny vaše dotazy.
 1. Bezplatné vyzkoušení našich služeb je samozřejmostí
 • Každé nové prověřené firmě nabízíme možnost 30 denního zkušebního provozu plné verze softwaru. Během těchto dnů se zákazník rozhodne, zda je pro něho využívání databanky efektivní či nikoliv.

Pomocí databanky RAALTRANS se vytěžují nejen kamiony, ale i menší vozidla. Máme výhradně stálé klienty, náš uživatel si musí službu objednat, pořídit si speciální software pro přístup do databanky a uzavřít smlouvu s naší společností. Nejedná se o žádnou internetovou stránku, kam lze vkládat jakékoliv informace. Prioritou je pro nás bezpečnost uživatelů a dobrá platební morálka.

Pro přístup do databanky RAALTRANS slouží software RAALTRANS Editor pomocí kterého dispečer může vkládat vlastní nabídky nákladů a volných vozů a současně vyhledávat v nabídkách ostatních uživatelů. Vedle této základní, je k dispozici i celá řada dalších funkcí na podporu práce dispečera nebo disponenta zásilky. Jako doplňující aplikace slouží programy RAAL Android pro přístup k nabídkám ze zařízení s operačním systémem Android. Klienty chválenou aplikací je také RAAL Caller, který zajišťuje snadné vytáčení telefonních čísel z vašeho počítače přímo do telefonu.