Funkce Databanky

Databanka RAALTRANS nabízí dokonalé řešení přepravních a vytěžovacích potřeb pro dopravní a spediční firmy, výrobní závody a podniky poskytující služby.

Databanka nabízí dvě základní funkce. První funkcí je zadání vlastní nabídky přepravy nákladu nebo volného vozu. Druhou funkcí je vyhledávání v nabídkách ostatních uživatelů. Naše programy k tomu navíc nabízí spoustu dalších užitečných nástrojů.

 

Zadání Nabídek

Zde můžete zadávat nabídky přepravy, nebo volných vozů do databanky a nabízet je ostatním uživatelům. Stačí vyplnit informace o místě nakládky, vykládky, rozměrech nákladu a dalších případných podrobnostech. Vaše nabídka bude následně viditelná pro ostatní uživatele, kteří na nabídku mohou zareagovat. Přes funkci zadání je možno ostatním uživatelům nabízet vlastní volná vozidla pro přepravu jejich nákladů.

 

Nabídky s propadlým datem se automaticky zbarví do červena. U těchto nabídek je možné následně aktualizovat datum nebo je vymazat, čímž se přesunou do Vašeho „Archivu zadání“. Archiv zadání je možno zobrazit přes úvodní obrazovku nebo přes navigační panel. Následně z archivu můžete nabídky znovu zveřejnit, čímž se opět přesunou do funkce zadání.

 

 

Prohlížení nabídek

Zde mohou uživatelé procházet nabídky přeprav nebo volných vozů zadaných ostatními uživateli databanky. U nabídek najdete například místo nakládky, vykládky, velikost, datum a další detaily o zadané nabídce, včetně kontaktů na zadavatele, díky kterým můžete se zadavatelem jednoduše navázat kontakt a domluvit se na dalších krocích.

 

Pokud často filtrujete nabídky s podobnými údaji, můžete si filtr trvale uložit. Mezi všemi Vámi uloženými filtry můžete libovolně přepínat. Načítání nabídek následně probíhá pomocí funkce auto-načítání, nebo tlačítka „NOVÁ DATA“. Pro vyhledávání nabídek slouží i další funkce – „Přejezdy“ a „Dokládky“. Všechny funkce pro vyhledávání čerpají nabídky ze stejné databáze, liší se pouze způsoby hledání.

 

 

Přejezdy

Tato funkce umožňuje seřadit nabídky přeprav nebo volných vozidel podle přejezdových kilometrů (vzdálenost od hledaného místa) nebo zobrazit nabídky v určitém okruhu od místa nakládky a vykládky. Tím usnadňuje hledání optimálního nákladu nebo vozu. Tento okruh nalezených nabídek zahrnuje nabídky i přes hranice krajů a států. Po zadání místa nakládky a vykládky a případné maximální vzdálenosti okolí program zobrazí nabídky seřazené podle přejezdových kilometrů od nejkratších po nejdelší.

 

 

Dokládky

Databanka rovněž umožňuje vyhledání vhodných dokládek k Vaší hlavní přepravě. Všechny dostupné nabídky přeprav jsou tak seřazeny z hlediska výhodnosti využití pro dokládku. Bez složitého hledání tak za pár sekund na první stránce seznamu nabídek uvidíte nejvhodnější možné dokládky a údaje potřebné k rozhodnutí, zda se dokládka vyplatí.
Příklad: Mám zajištěn náklad pro návěs z Barcelony do Olomouci, ve vozidle mi zbývá volná kapacita 6 ložných metrů a 8 tun. Jako vhodnou dokládku s minimální zajížďkou (18 km) mohu využít například dohledaný náklad přímo z Barcelony do Mohelnice.

Typy licencí

Popis verzí
Československo Verze „ČESKOSLOVENSKO“ slučuje „VNITRO CZ“ a „VNITRO SK“ včetně pohybu mezi ČR a SK.
Global Verze „GLOBAL“ umožňuje zadávat a prohlížet veškeré nabídky vnitrostátní i mezinárodní.

Jak se registrovat

Pokud máte zájem stát se uživatelem databanky RAALTRANS, musíte mít uzavřenou smlouvu se společností RAALTRANS a.s. Databanku RAALTRANS je možné využívat na všech operačních systémech vybavených webovým prohlížečem.

  1. Vyplňte on-line objednávku.
  2. Po akceptaci objednávky Vám je zaslán přístup do databanky. Pro postup přihlášení do databanky můžete využít návod.
  3. Za přístup do databanky RAALTRANS Vám bude za každý měsíc zpětně fakturována paušální cena dle verze Vašeho programu.

Pokud si nejste jisti výběrem verze nebo potřebujete další informace, neváhejte využít dispečink naší společnosti.